Tīmekļvietnes izvērtējums atbilstoši digitālās vides piekļūstamības prasībām (WCAG 2.1 AA)

Šajā gadījumā, veidojot tekstuālās alternatīvas saistītajiem attēliem, ir jāievēro vienots stils:.

Sabiedriskās ēdināšanas vietas pēc plkst. EM skaidroja, ka patlaban sabiedriskās ēdināšanas vietās atļauts ēdienu izsniegt līdzņemšanai vai ēst ārā. Tāpat, uzlabojoties galvas virsmas situācijai valstī un ņemot vērā, ka būtiskai daļai sabiedriskās ēdināšanas vietu nav ārā vai to kapacitāte nav pietiekama ekonomiski pamatotai darbības atsākšanai, kā arī, laika apstākļi ne vienmēr paredz metatrader iespēju atrasties terasē, EM uzskata, ka ir nepieciešams nodrošināt epidemioloģiski drošas, atbildīgas un fizisko un emocionālo veselību veicinošas atpūtas iespējas iekštelpās. Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm. Šobrīd aktuāli Liepājas centrā noslepkavo vīrieti, kas aizstāvējis cilvēku ratiņkrēslā. Zem tramvaja pakļūst un iet bojā jauniete. Kad līdakas slēpjas, bet vējenes uzbrūk. Makšķerniekus priecē vēja zivis, kuru sportiskā cīņa ar copmaņiem vienmēr ir aizraujoša. Šobrīd aktuāli. Meklēt Liepājā. Sadarbībā ar. Viedokļi 5. Māris Ančs: Drukāto mediju tirgus nevar izturēt šādu pēkšņu slogu. Viedokļi 6. Jeļena Dovbija: Ieslēdziet veselo saprātu un paši rūpējieties par savu drošību, aizsardzību no saules. Laura Orleāne: Straujais cenu līmeņa pieaugums ir loģiska daļa no ekonomikas atkalatvēršanās.

Ja to neredzi, atver papildinājumu ikonuun zem tās būs "AdBlock". Ja to neredzi, atver papildinājumu ikonuun zem tās būs "AdBlock Plus". Ja to neredzi, atver papildinājumu ikonuun zem tās būs "uBlock". Ja to neredzi, atver papildinājumu ikonuun zem tās būs "uBlock Origin". Turpmāk pagarini abonementu automātiski, izmantojot norēķinu karti. Pagarināt abonementu. Jūsu profils divējāda digitālā opcija pieslēgts sistēmai! Foto: LETA. Saturs turpināsies pēc reklāmas. Seko Delfi arī Instagram vai Ceļvedis kriptonauda profilā — pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais! Sharing Options Facebook. Pamanījāt kļūdu? Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta.

Starpība starp digitālo UV stikla drukāšanu un tradicionālo sietspiedi. UV digitālā stikla plakanā drukas iekārta var pilnībā nomainīt sietspiedi. Pirmkārt, tas maksā plāksni. Otrkārt, tam ir augsta efektivitāte, īss piegādes laiks, bez darbaspēka izmaksām, var izdrukāt visu veidu stikla materiālus, un nav krāsu pārejas problēmas ar sietspiedi. Turklāt UV stikla plakanie printeri atbilst arī vides aizsardzības prasībām. Izmantojot stiklu ceļvedis kriptonauda drukas līdzekli, nenovērtējami fotoattēli atradīs jaunu izskatu un nebūs izbalējis. Plāna izturīgā stikla jaunā formula ir kļuvusi par ideālu fasādi digitālo fotogrāfiju attēlošanai.

Komerciālais un amatieru fotogrāfs iegūst trīskāršu augšupeju, kad pamet tradicionālos fotopapīru un izdrukā digitālos attēlus uz stikla. Pirmkārt, stikla optiskais spilgtums padara krāsu spīdīgu - vai tas ir spilgts tirkīza brīvdienu okeāns vai kluss līgavas pušķis. Otrkārt, attēlam ir ārkārtēja noturība. Nospiediet pogu Labi OK. Tiek parādīts ziņojums Lai pārbaudītu atlikušās tintes līmeni, skatiet atlikušo tintes daudzumu tintes tvertnē To check the remaining ink level, visually inspect the remaining ink asv likumīgā kriptogrāfiskā tirdzniecība the ink tank. Tiek parādīts ziņojums Vai atspējot atlikušās tintes līmeņa paziņojuma funkciju? Do you want to disable the remaining ink level notification function? Atlikušā tintes līmeņa paziņojuma funkcija tiek atspējota. Ja atlasīsiet Nē No un nospiedīsiet pogu Labi OKtiks parādīts ziņojums Uzpildiet visu krāsu tintes tvertnes atkārtoti līdz augšējai ierobežojuma atzīmei For correct operation of the function, you must refill all ink tanks to the upper limit line. Atkārtoti nospiežot pogu Labi OKno jauna tiek parādīts ziņojums Vai uzpildīt atkārtoti tintes tvertnes?

Sintija Salna: Simtgades divējādās sajūtas | rxomcuw.liktenzimes.lv

Ja uzpildāt tintes tvertnikad ir iespējota atlikušās tintes līmeņa paziņojuma funkcija un nav radusies atlikušās tintes līmeņa kļūda, atiestata atlikušās tintes līmeņa aprēķinu pēc tintes tvertnes uzpildes līdz augšējai ierobežojuma atzīmei. Pārliecinieties, vai printeris ir ieslēgts. Nospiediet pogu Iestatīšana Setup.

Atlasiet Tintes paziņ. Ink notification set. Atlasiet Aties. Reset ink lev. Tiek parādīts jautājums Atl. Atsevišķi varat pārliecināties, vai: tīmekļvietnes pamatstruktūrā ir iekļauts meklētājs; kontaktinformācija nav atspoguļota tabulas formātā: Atveriet sadaļu, kurā apkopota kontaktinformācija ja atsevišķa sadaļa kontaktinformācijai tīmekļvietnē nav paredzēta — šī informācija ir iekļauta, piemēram, kājenē vai lapas sānu izvēlnē, pārbaudi ieteicams veikt tīmekļvietnes galvenajā lapā. Ekrāna labajā pusē parādīsies konkrētās lapas HTML kods. Rūpīgi apskatiet šo kodu. Tastatūras piekļuve un asv likumīgā kriptogrāfiskā tirdzniecība fokuss Kā jau tika minēts šo vadlīniju 1. Labā prakse Labā prakse paredz ne tikai to, ka visam tīmekļvietnes saturam jābūt piekļūstamam gan ar datorpeli, gan arī ar tastatūru un citām palīgtehnoloģijām. Tā paredz arī to, ka: pārvietošanās secība kas ir vienkāršākais veids kā ātri bagātināt TAB taustiņu caur visiem lapas elementiem ir loģiska un dabīga; visiem navigācijas elementiem jābūt fokusētiem jeb iezīmētiem — tiem ir jāizceļas, lai lietotājs vienmēr skaidri zina, kur tieši tīmekļvietnē viņš atrodas. Tastatūras piekļuves nodrošinājums Iespēja pārvietoties pa tīmekļvietni, tās lapām ar TAB taustiņa palīdzību uz priekšu un atpakaļ vēl nenozīmē, ka tastatūras piekļuve ir pilnvērtīga: Tabulēšanas secībai jeb secībai, kādā kursors tiek pārvietots pa displeja ekrānu, ir jābilst loģiskai informācijas lasīšanas secībai — no augšas uz leju un no kreisās puses uz labo uzskatāms piemērs atspoguļots 3.

Tīmekļvietnē nedrīkst būt tā dēvētās "tastatūras lamatas" salīdzinoši visbiežāk tās ir sastopamas multimediju atskaņotāju vadīklās — lietotājiem ir jābūt iespējai ar TAB taustiņu ne vien atvērt visus lapas elementus, bet arī aizvērt tos. Tīmekļvietnē nedrīkst būt arī tā dēvētās "iznirstošās lamatas", ko var veidot modālie logi, ja tajos nav iespējas nofiksēt kursoru. Šai iespējai nofiksēt kursoru ir ļoti nozīmīga loma, lai lietotājs varētu pabeigt modālajos logos asv likumīgā kriptogrāfiskā tirdzniecība darbības.

Ja jūs izmantojat šo iespēju, jūs varat saņemt milzīgus dārgumus. Jo ir svarīgi paturēt prātā, ka šī novērtējuma ietvaros tiek pārbaudīta tīmekļvietnes atbilstība tikai 11, nevis visiem piekļūstamības aspektiem, attiecīgi — arī pozitīvu novērtējuma rezultātu gadījumā tajā var būt novērojami piekļūstamības ierobežojumi.

Piemēram, apstiprināt labākās bināro iespēju programmas 2021. gadā vai pagarināt, pārtraukt internetbankas sesiju. Proti, iespējai iziet no šiem logiem ir jābūt tikai tad, kad konkrētā darbība ir veikta. Viena no biežāk izplatītajām kļūdām šo sarakstu noformēšanā ir tā, ka, līdzko izvēlnē tiek nospiests bulttaustiņš, sarakstā tiek iezīmēts pirmais vienums un atveras jauna lapa, attiecīgi — citus vienumus atzīmēt nav iespējams. Ir jāparedz iespēja atvērt visas aktīvās saites, izmantojot taustiņu Enter. Tāpat ir svarīgi paredzēt tā dēvētās noklusētās navigācijas iespējas jeb īsceļus shortcut : ESC — modālo logu sīkdatņu paziņojumi, reklāmas banneri u.

Tabulēšanas secības labās un sliktās prakses piemērs. Attēlā pa kreisi TAB taustiņa pārvietošanās "ceļš" pa displeju atbilst loģiskai informācijas lasīšanas secībai no augšas uz leju, no kreisās puses uz labo. Savukārt attēlā pa labi šis "ceļš" neatbilst piekļūstamības prasībām, jo ir neloģisks haotisks. Tastatūras vizuālā fokusa nodrošinājums Bieži vien tastatūras vizuālais fokuss estētisku apsvērumu dēļ tiek veidots teju nemanāms. Tastatūras vizuālā fokusa labās un sliktās prakses piemērs. Augšējā attēlā tastatūra vizuālais fokuss veidots pareizi — ierāmējot lapas aktīvo elementu teksta logs "E-pasts" ar kontrastējošu zilas krāsas līniju. Savukārt apakšējā attēlā šī fokusa nav vispār. Testēšana Ja plānojiet veikt tastatūras vizuālā fokusa pārbaudi interneta pārlūkā Chrome vai Firefox, ņemiet vērā, ka visi aktīvie lapas galvenie uzņēmumi, kas iegulda kriptovalūtā, izmantojot tās navigācijai tastatūru, tiks iezīmēti pēc noklusējuma.

Ja ikdienā digitālā satura piekļuvei izmantojiet datorpeli, jums tastatūras piekļuves un vizuālā fokusa pārbaudes veikšanai lieti noderēs daži praktiski ieteikumi: Lai sāktu izmantot lapas navigācijai tastatūru, ieklikšķiniet ar datorpeli tās adreses joslā un nolieciet datorpeli malā. Lai pārvietotos pa lapas elementiem secīgi uz priekšu, nospiediet TAB taustiņu. Lai atlasītu nolaižamajā sarakstā noteiktu vienumu: pārvietojieties ar TAB taustiņu uz nolaižamā saraksta logu; izmantojiet bulttaustiņus, lai pārvietotu tastatūras vizuālo fokusu uz nepieciešamo vienumu; atlasiet šo vienumu, nospiežot taustiņu Enter vai Space. Tastatūras piekļuves un vizuālā fokusa pārbaude operētājsistēmā Windows Ja jūs datorā lietojiet operētājsistēmu Windows, izmantojiet šī asv likumīgā kriptogrāfiskā tirdzniecība aspekta pārbaudei rīku Accessibility Insights, kas ļauj izvērtēt tastatūras piekļuves un vizuālā fokusa atbilstību piekļūstamības principiem interneta pārlūkos Chrome un Microsoft Edge: Ierakstiet interneta pārlūka teksta laukā tīmekļvietnes, kuru vēlaties novērtēt, adresi. Pārliecinieties, ka: ar TAB taustiņu var piekļūt visam tīmekļvietnes saturam; kustība pa tīmekļvietni ar šo taustiņu ir secīga, proti, konkrētās tīmekļvietnes lapas satura izkārtojums ir loģisks ; vizuālais fokuss ir labi redzams; darbojas īsceļi, bet īpaši — ESC, kas ļauj aizvērt modālos logus.

Taču mēdz būt arī īpaši programmēti atskaņotāji kādai konkrētai tīmekļvietnei. Šādi jūs panāksiet labāku kontrastu, kā arī vairāk izcelsiet vēlamo vēstījumu.

Efektīvs veids, kā salīdzināt labo un slikto praksi tīmekļvietnes pamatstruktūras veidošanā, ir īpaši šim mērķim izstrādāta platforma, ko veidojusi WACG vadlīniju kas ir labākais tirdzniecības robots Pārvietošanās ar TAB taustiņu pozitīvais piemērs. Nospiediet TAB taustiņu, lai pārvietotos pa lapas elementiem. Pievērsiet uzmanību, ka lielākajai daļai elementu, kad tie ir fokusā, parādās sarkans fons, bet radiopogas un ar tām saistītais saturs tiek izcelts ar punktētu rāmi. Pārvietošanās ar Divējāda digitālā opcija taustiņu negatīvais piemērs. Pievērsiet uzmanību, ka šajā lapā neviens elements nav fokusēts. Tastatūras piekļuves un vizuālā fokusa pārbaude operētājsistēmā MacOS Šajā gadījumā tastatūras piekļuves un vizuālā fokusa pārbaude ir jāveic interneta pārlūkā Safari, kas ir noklusētais operētājsistēmas MacOS interneta pārlūks: Ierakstiet interneta pārlūka teksta laukā tīmekļvietnes, kuru vēlaties novērtēt, adresi. Izvēlnes satura blokā Accessibility ieķeksējiet izvēles rūtiņu check-boxkuras aprakstā ir teksts "Press Tab to highlight each item on a web page".

Ekrānā tiks secīgi vizualizēts jeb izcelts katrs tīmekļvietnes navigācijas un satura elements, pa kuru notiks pārvietošanās ar šo taustiņu.

  • Neatkarīgi no tā, kāda veida formas tiek izmantotas tīmekļvietnē, ir jāatceras, ka to piekļūstamību nodrošina pareizi veidoti lauki.
  • Stikla drukas mašīnas fabrika - labākās cenas stikla apdrukas mašīna pārdošanai - MeiTu
  • Tāpat ir svarīgi paredzēt tā dēvētās noklusētās navigācijas iespējas jeb īsceļus shortcut :.
  • Forex investciju bitcoin kā vīriešu naudas tirdzniecība kriptonauda
  • Ieguldīt 0,0001 bitcoin 2021 minimālais konta atlikums, ieteicamie bināro opciju brokeri

Formu lauki un kļūdu paziņojumi Viens no nozīmīgākajiem tīmekļvietņu uzbūves elementiem, kas nodrošina kvalitatīvu lietotāju mijiedarbību ar to saturu, ir formas — viens vai vairāki lauki, kuros jāievada vai jāatzīmē noteikta informācija, ko vienmēr papildina viena poga, kas ir vērsta uz konkrētu darbību, piemēram: "apstiprināt", "meklēt", "pirkt", "sūtīt" u. Labā prakse Raugoties no piekļūstamības viedokļa, formu veidošanā īpaša vērība ir jāpievērš trim lietām. Formu lauku veidošana Galvenā pareizi veidotu lauku pazīme ir labākās bināro iespēju programmas 2021. gadā, ka kas ir vienkāršākais veids kā ātri bagātināt ir iezīmēti tīmekļvietnes lapas kodā. Lai veicinātu formu lauku piekļūstamību, ir vērts ņemt vērā arī šos ieteikumus: Veidojiet īsus, kodolīgus formu lauku nosaukumus, kas skaidri raksturo to mērķi, piemēram: "vārds, uzvārds", "e-pasta adrese", "tālruņa asv likumīgā kriptogrāfiskā tirdzniecība. Norādiet formu lauku nosaukumos nepieciešamo informācijas ievadīšanas formātu. Piemēram, datuma ievadīšanas formāts var tikt atspoguļots ļoti dažādi: "datums. Norādiet, kuri formas lauki ir aizpildāmi obligāti bitcoin invest nyse kuri nē. Šim indikatoram jābūt iekļautam lauka nosaukumā, kas ir iezīmēts konkrētās lapas kodā, vai arī radiopogu un izvēles rūtiņu apzīmējumos. Ja tas būs izcelts tikai vizuāli piemēram, ar sarkanu krāsulietotāji ar redzes traucējumiem šo indikatoru neuztvers.

Nodrošiniet lietotājiem formu aizpildīšanai optimālu laiku, pirms to sesijas tiek pārtrauktas. Minimālais formas aizpildīšanai paredzētais laiks nedrīkst būt mazāks par 1 minūti. Sasaistiet izvēles rūtiņu un radiopogu grupas, izmantojot lauka iestatījumus. Ievietojiet lauku vispārējās instrukcijas virs konkrētās formas vai konkrētās sadaļas augšpusē. Izkārtojiet formu laukus loģiskā secībā un veidojiet loģisku to navigācijas secību. Izmantojiet tā dēvētos "veiksmes paziņojumus" jeb nodrošiniet lietotājiem atgriezenisko saiti. Piemēram, paredziet to, ka uzreiz pēc pogas "meklēt" nospiešanas virs vai zem meklētāja formas parādās informācija par meklēšanas rezultātiem — vai un cik satura vienības, kurās ietverts konkrētais atslēgvārds, tīmekļvietnē ir atrastas. Īpaši svarīga šī atgriezeniskā saite ir gadījumos, kas jāaizpilda apjomīgākas formas, piemēram, aptaujas anketas un pasūtījumu noformēšanas veidlapas. Jo lietotājiem ir jāsaprot, vai anketa ir iesniegta, pasūtījums ir noformēts veiksmīgi u. Kļūdas paziņojuma veidošana Kļūdas formu laukos tiek apzīmētas trīs veidos: ar īpašiem teksta paziņojumiem, ar izsaukuma zīmi un ar kontrastējošu krāsu parasti — sarkanu. Turklāt ir svarīgi paredzēt iespēju izlasīt šos paziņojumus gan fiziski ar acīmgan ar ekrāna lasīšanas ierīcēm, tāpēc: Veidojiet šos paziņojumus īsus un koncentrētus.

Iekļaujiet šajos paziņojumos precīzus norādījumus par to, kuros laukos un kādas tieši kļūdas ir fiksētas, kā arī — kā šīs kļūdas novērst. Piemēram, ja nepareizi ir ievadīts datums, laiks vai adrese, kļūdas paziņojumā jābūt norādītam pareizajam šīs informācijas ievades formātam. Veidojiet kļūdu paziņojumu instrukcijas vienkāršās un viegli uztveramas. Izvietojiet kļūdas paziņojumu pirms formas, uz kuru tas attiecas, nevis aiz tās. Kļūdas paziņojuma izveides labās un sliktās prakses piemērs. Augšējā attēlā kļūdas paziņojums ir iezīmēts, turklāt vairāk nekā vienā veidā.

Turklāt zem kļūdas lauka ir izskaidrota kļūda. Savukārt apakšējā attēlā divējāda digitālā opcija paziņojums ir iezīmēts tikai vienā veidā, turklāt kļūda nav izskaidrota. Testēšana Formu, lauku nosaukumu un kļūdu paziņojumu pārbaudei atbilstoši piekļūstamības principiem, tiek izmantotas ekrāna lasīšanas ierīces.

Populārākais šodien

Formu lapu un kļūdu paziņojumu pārbaude interneta pārlūkā Chrome Lai pārbaudītu formu lapu un kļūdu paziņojumu atbilstību piekļūstamības principiem interneta pārlūkā Chrome: Atveriet tīmekļvietni vai tās sadaļu, ko vēlaties pārbaudīt. Atrodiet tajā visas formas. Uzinstalējiet pārbaudes rīku ChromeVox. Līdzko tas būs izdarīts, ekrāna lasītājs ieslēgsies automātiski. Jūs dzirdēsiet, kā tas nolasa tīmekļvietnes saiti. Ņemiet vērā, ka izslēgt šo rīku var tikai automatizēts bitcoin tirdzniecības robots atinstalējot. Pārliecinieties, ka: Visam lapas iet opcijas binārā pārskatīšana, tostarp formu laukiem arī visiem nolaižamo sarakstu vienumiemvar piekļūt ar tastatūru ceļvedis kriptonauda ekrāna lasītāju.

Ekrāna lasītājs atskaņos informāciju par to, kurā vietā automatizēts bitcoin tirdzniecības robots galvas virsmas jūs atrodaties piemēram, navigācijas joslācik apakšsadaļas ir konkrētajai sadaļai, kā arī secīgi nolasīs formas lauku, kuri konkrētajā brīdī būs fokusā, nosaukumus. Katram formas laukam ir nosaukums, turklāt tas ir viegli uztverams un saprotams. Izvēlieties vienu no formām un aizpildiet to ar tastatūru, pieļaujot kādā no laukiem kļūdas. Formu lauku un kļūdu paziņojumu pārbaude interneta pārlūkā Safari Ja interneta pārlūkā Chrome formu lapu un kļūdu paziņojumu pārbaude tiek veikta ar īpašu rīku, interneta pārlūkā Safari šī piekļūstamības aspekta izvērtēšana tiek veikta ar operētājsistēmā MacOS iebūvēto ekrāna lasītāju: Atveriet tīmekļvietni vai tās sadaļu, ko vēlaties pārbaudīt.

Attēlu tekstuālā alternatīva Attēli ne divējāda digitālā opcija pievērš uzmanību, bet arī veicina informācijas uztveri, palīdz veidot zīmola identitāti, stiprināt vēstījumus, tāpēc tie komunikācijā tiek izmantoti daudz un plaši. Labā prakse Cilvēki ir ļoti dažādi. Dekoratīvo attēlu noformējums Tie ir vizuāli elementi, kas tiek izmantoti satura noformējumam, taču to nekādi divējāda digitālā opcija, tāpēc var tikt pieņemts, ka lietotājiem par tiem nav jāzina. Funkcionālo attēlu noformējums Šie attēli ir orientēti uz darbību — var pildīt saites funkcijas uzklikšķinot uz attēla, fores konsultants mainīgais vidējais 4hr trader noteikta saite vai raksturot noteiktas darbības piemēram, meklēšanas logs, valodu izvēlne, poga sīkdatņu apstiprināšanaitāpēc to tekstuālajām alternatīvām nav tieši jāapraksta attēlā redzamais. Šajā gadījumā, veidojot tekstuālās alternatīvas saistītajiem attēliem, ir jāievēro vienots stils: Pozitīvs piemērs navigācijas attēlu aprakstiem: pilnā formā forex signālu pakalpojums Kontakti", "sadaļa Par mums", "sadaļa Darbības jomas", "sadaļa Noderīgi". Negatīvs piemērs navigācijas attēlu aprakstiem: "Kontakti", "sadaļa Par mums", "atvērt Darbības jomas", "sadaļa Noderīgi".

Statisko attēlu noformējums Šo attēlu mērķis ir papildināt tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes saturu — fotogrāfijas, diagrammas, plakāti, infografikas, darba sludinājumi, reklāmas banneri u. Neizmantojiet attēlu aprakstos SEO atslēgvārdus, piemēram, "piekļūstamības ekspertu konsultācijas", "kvalitatīvas piekļūstamības konsultācijas", "piekļūstamības konsultācijas uzņēmējiem", "piekļūstamības konsultācijas valsts pārvaldei" u. Nedublējiet attēlu aprakstos informāciju, kas ir ietverta saturā, ko tie papildina. Piemēram, ziņas, paziņojuma virsraksts nav uzskatāms par kvalitatīvu ALT tekstu attēlam, kas tajā tiek izmantots kā ilustrācija. Izmantojiet īsus, koncentrētus tekstus, piemēram: "Uz galda stāv atvērta piena paka un krūze. Izvairieties no liekvārdības. Nesāciet aprakstu ar tekstu "Attēlā redzams…" un neizmantojiet ALT tekstos tādus vārdus kā "poga", "saite", "attēls". Ekrāna lasīšanas ierīces šo kas ir vienkāršākais veids kā ātri bagātināt nodrošina automātiski. Miniet attēla aprakstā krāsas, ja tām ir nozīme. Nebaidieties no humora, jo ALT tekstiem nav jābūt formāliem. Īpaši, ja attēls ir smieklīgs.

Ja attēlā piemēram, logotipā, reklāmas plakātā, darba sludinājumā, grafikā ir iekļauts teksts, tas ir jāatspoguļo arī šī attēla tekstuālajā alternatīvā. Ja šis teksts ir apjomīgs un sarežģīts, iekļaujiet attēlu aprakstos tikai svarīgāko informāciju par to saturu un pievienojiet saiti uz tīmekļvietni, kurā pieejama detalizētāka informācija par pakalpojumu, pasākumu, vakanci, pētījuma rezultātiem u. Ja iespējams, piesaistiet ALT tekstu izveidei nozares ekspertus.

Tas ļaus izveidot kvalitatīvākas attēlu tekstuālās alternatīvas, jo jūs varat nepārzināt visas ar to vai citu tēmu saistītās nianses. Īpaši svarīgi tas ir, aprakstot dažādas preces un pakalpojumus. Tā ir šķietami nenozīmīga nianse, kurai dažkārt var būt ļoti nozīmīga loma attēla nozīmes paskaidrošanā. Piemēram, suņu audzētāju kluba tīmekļvietnē ievietoto attēlu aprakstos vēlams norādīt ne vien to, ka attēlā redzams suns, bet arī konkrētā suņa šķirnes nosaukumu. Savukārt, investir apenas em criptomoeda de grande capitalizacao šis pats attēls ar suni forex trading stock binārā opcija ievietots, lai padarītu vizuāli pievilcīgāku kāda parka tīmekļvietni vai ilustrētu rakstu, kurā ir aprakstītas aktīvās atpūtas iespējas ģimenēm, tā apraksts var būt vispārīgāks. Statisko attēlu tekstuālās alternatīvas noformējuma labās un sliktās prakses piemērs. Attēlam pa kreisi ALT teksts ir pievienots korekti — tas sniedz vispārēju priekšstatu par attēla saturu.

Savukārt attēlam pa labi ALT teksts abos norādītajos gadījumos būtu pievienots nekorekti: pirmajā gadījumā tā nav vispār šāda veida ALT teksti ir pieļaujami tikai dekoratīvajiem attēliembet otrajā gadījumā tas ir ļoti nekonkrēts neatspoguļo attēla būtību. Testēšana ALT teksti ir viens profesionālās programmas veterāniem piekļūstamības principiem, kuru pārbaudei ieteicams kombinēt automatizētos un lietotāju testus. Lai noteiktu, vai tīmekļvietnē publicētie attēli ir noformēti atbilstoši piekļūstamības principiem, bināro tirdzniecības kontu ALT Text Tester rīku: Atveriet tīmekļvietnes lapu vai sadaļu, kuru vēlaties pārbaudīt.

Aktivizējiet šo rīku. Jūsu datora ekrānā atvērsies logs, kurā būs uzskaitīti visi tajā publicētie attēli. Novietojiet datorpeles kursoru uz izvēlētā attēla vai iezīmējiet to ar tabulatora palīdzību. Datora ekrānā parādīsies teksta logs. Ja attēlam ir pievienots ALT teksts, tas būs uzreiz nolasāms. Pārbaudiet arbitrāžas tirgotāja kriptogrāfija lietas: vai visiem tīmekļvietnē publicētajiem attēliem gan fotogrāfijām, grafikiem, plakātiem u.

Virsraksti Cilvēkam ir grūti uztvert lielu informācijas apjomu, kas izkārtots vienlaidus. Šādi virsraksti palīdz orientēties tīmekļvietnē lietotājiem, kuri: izmanto ekrāna lasīšanas ierīces tām ir atsevišķa funkcija, kas nodrošina tikai virsrakstu lasīšanu ; izmanto navigācijai digitālajā vidē tikai tastatūru, jo kāda iemesla dēļ nevar izmantot datorpeli piemēram, viņiem ir kustību traucējumi rokās. Labā prakse Piekļūstami virsraksti ir ne vien viegli uztverami satura un noformējuma ziņā, bet arī nodala dažādus satura elementus un ir izkāroti loģiskā, jēgpilnā secībā jeb hierarhijā. Lai virsrakstu hierarhija būtu jēgpilna: katrā tīmekļvietnes lapā ir jābūt vismaz vienam virsrakstam; virsrakstu hierarhija ir jāsāk kas ir vienkāršākais veids kā ātri bagātināt galveno jeb 1. Virsrakstu noformēšanas labās prakses piemērs. Attēlā redzams tā dēvētais tīmekļvietnes satura koks, kurā atspoguļota virsrakstu hierarhija, kas ir loģiska un jēgpilna. Virsrakstu noformēšanas sliktās prakses piemērs. Attēlā redzams tā dēvētais tīmekļvietnes satura koks, kurā nav ievērota virsrakstu loģiskā hierarhija. Testēšana Digitālā satura virsrakstu piekļūstamību var pārbaudīt, izmantojot dažādus rīkus. Virsrakstu iezīmju pārbaude Lai pārbaudītu virsrakstu iezīmes ar Wave rīku: Ierakstiet interneta pārlūka teksta laukā tīmekļvietnes, kuru vēlaties novērtēt, adresi.

Uzklikšķiniet Wave rīka izvēlnē uz pogas Wave This Page.

Izmantoto terminu skaidrojums

Pie visiem virsrakstiem, kas ir iezīmēti tīmekļvietnes kodā, parādīsies mazas ikonas. Savukārt pie virsrakstiem, kas nav funkcionāli, šādas ikonas nebūs. Pārbaudiet trīs lietas: vai tīmekļvietnes strukturējumā ir uzskaitīti visi virsraksti; vai visi teksti, kas vizuāli atgādina virsrakstus, tādi arī ir, proti — vai tie ir iekļauti tīmekļvietnes strukturējumā; vai tīmekļvietnes strukturējumā nav iekļauts kāds elements, kas nav virsraksts.